Pisanki.pl Pisanki Ani - Pisanki.pl

Pisanki Ani

Zapraszam do obejrzenia artystycznych pisanek, które z przyjemnością wykonuję od kilku lat.

Unikalna metoda zdobienia moich pisanek ma długie tradycje i jest wciąż obecna w twórczości ludowej niektórych regionów Polski. Polega na wyskrobywaniu ostrym narzędziem jasnych wzorów na zafarbowanej powierzchni skorupki.

Każdy egzemplarz wymaga starannego przygotowania technicznego, a później twórczej inwencji przełożonej na pracochłonną dekorację. W ten sposób powstaje dwubarwny, kontrastowy i efektowny rysunek.

Zafascynowała mnie ta pracochłonna metoda i początkowo rysowałam na pisankach gotowanych na śniadanie Wielkanocne. W moim domu jajka wielkanocne były barwione tradycyjnie, w łupinach cebuli, które dają wspaniałą gamę złotych i ciemnych brązów. Na tym tle udawało mi się wykonywać proste ryty.Z czasem nabierałam doświadczenia i stanowczości w prowadzeniu narzędzia po wypukłych powierzchniach skorup. Ćwiczyłam rękę na wydmuszkach jajeczek kurzych, które, osłabione drapaniem, bardzo często pękały, zwłaszcza pod koniec pracy! W końcu odkryłam, że najlepszym podkładem wydmuszkowym są wydmuszki jaj gęsich i teraz większość pisanek wykonuję tylko na tych dużych jajeczkach. Ich białą skorupkę barwię barwnikami pochodzenia roślinnego (wyciągami z łusek cebuli i malwy czarnej) lub pigmentami w żywych lub złamanych odcieniach.

Wzory projektuję na podstawie motywów zaczerpniętych z różnych kultur i rysuję też charakterystyczne dla mojego stylu obrazki. Oczywiście w moich kolekcjach pojawiają się również dekoracje typowo świąteczne, związane z Wielkanocą.

Z przyjemnością przeznaczam część pisanek na upominki dla Rodziny i Przyjaciół, a pozostałe prezentuję podczas „pokazów pisankowych” i sprzedaję.

Cieszę się, gdy moje pisanki trafiają do ludzi jako unikatowe prezenty i są małą świąteczną niespodzianką.

pisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisankipisanki


Warning: file_get_contents(http://allegro.pl/rss.php/user?uid=5911529&xmlns=auction): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/users/ads/public_html/pisanki.pl/wp-content/themes/pisanki/multiparser.php on line 11
Cena: 0 PLN
Cena: 0 PLN
Cena: 0 PLN